[-]
Tags
yeni sırrı güzellik argan 2017 yağı kadınların

Kadınların Yeni Güzellik Sırrı: Argan Yağı 2017
#1
Yüzyıllar boyunca kullanılagelen, kadınların güzellik sırrı Argan yağını biliyor muydunuz? Faslı kadınlar, asırlardır güzellik ve bakım materyali olarak kullandıkları bu yağa, “Sıvı Altın” demektedirler. Dünyaca ünlü ve güzel kadınların kullandığı bir güzellik formülü olan argan yağı saça ve cilde olan faydaları sayesinde nesillerdir kullanılmaktadır. E Vitamini, Omega 6, Omega 9, felurik asit ve steroller bakımından oldukça zengin bir yapıya sahip Argan Yağı, ayrıca güçlü antioksidanlar içermektedir. Cildi besleyici ve tedavi edici özellikleri vardır.

Argan yağı, güneybatı Fas’ta yetişen nadide ağaçlardan birisi olan Argan Ağacı’nın tohumlarından (argonia spinosa) elde edilen şifalı bir yağdır. Dünyada Argan Ağacı’nın yetiştiği tek yer, Fas’ın güney batı sahilleri olduğundan bu ağaç, UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

Argan yağı, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar, ciltteki yağlanmayı geciktirir (anti-aging). Yaşlanmayı geciktirici etkisinin yanı sıra, saçların nemlendirilmesinde ve bakımında etkileyici sonuçlar verir. Ayrıca cildi besleyerek sivilce, akne ve siyah noktalardan kurtulmaya, cilt lekelerini gidermeye, tüm vücudunuzun gençleşmesine, selülit ve çatlakların giderilmesine yardımcı olur.

Güçlü bir afrodizyak olan Argan yağı, çok az miktarlarda, özenle ve büyük bir sabırla işlenerek elde edilir; az üretildiği için çok kıymetli bir yağdır. Bilinen faydaları arasında cinsel sorunlara ve bayanların bir numaralı güzellik sırları olarak, cilt güzelliğine sağladığı etkiler de bulunuyor. Yapılış aşamasında keçilerin çok önemli rolleri var.. Argan ağacının meyvesi, keçiler tarafından sindirilmeden çıkarılıyor. Üreticiler, çıkarılan meyveyi ikiye ayrılıp içindeki çekirdeği ayıklıyor. Ardından bu çekirdek, suyla karıştırıldıktan sonra kavrulup öğütülüyor. Daha sonra da yağı çıkartılıyor.
"Bir gün belki bir gün bizede değer hayat deyneği"
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi