[-]
Tags
kredi kişisel puan sorgulama dönemi banka puanında

Kredi Puanında Kişisel Sorgulama Dönemi
#1
Kredi çekmeden hemen önce ya da mevcut kredi ürünlerinizi düzene koyma aşamasında ihtiyacınız olan tek önemli bilgi; kredi puanı olmaktadır. Eğer mevcut kredi notunuzu bilmiyorsanız, ne yazık ki kredi çekme aşamasında doğru ve sorunsuz bir plân yapamaz, nasıl hareket etmeniz gerektiği konusunda problemsiz bir düzen kuramazsınız.

kredi puanı demek, mevcutta var olan tüm kredi ürünlerinizi, geçmişteki kredi durumunuzu, son 6 aylık süreçteki kredi ödeme aşamalarınızı ve diğer kredi ile ilgili tüm ürün geçmişinizi görmek, güncel puanınızı edinmek demektir. Haliyle bu bilgiler sayesinde;

Ne kadar kredi çekebilirsiniz?
Kaç ay vade ile çekmeniz daha doğru olur?
En çok hangi banka ile sorunsuz kredi alışverişiniz olmuş?
...

Gibi bir çok soruya da cevap bulmuş olursunuz. Böylelikle bir bankaya giderken, genel anlamda kredi hususunda nasıl hareket etmeniz gerektiği ve nasıl bir yol haritası izlemeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olursunuz. Herhangi bir şekilde uğraşmadan ya da hayal kırıklığı yaşamadan daha emin adımlarla kredi arayışına girersiniz.

Bu durum özellikle de kredi puanı sorgulama aşamasında doğru hareket eden kurumsal firmalar adına daha önemlidir. Firmalar, her zaman mevcut kredi durumlarını bilir ve buna göre kurumsal yapıda nasıl hareket edecekleri konusunda da bir yol haritası çizebilirler kendilerine.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi